19 lipca 2016

Maestro - pędzel skośny nr 660 rozmiar 2 - recenzja

Cześć!

Kocham pędzle. Wciąż mam ich za mało i wciąż rozglądam się za kolejnymi modelami. Wybór jest ogromny, więc nic dziwnego, że coś może umknąć naszej uwadze. Zwłaszcza coś tak małego jak pędzel nr 660 w rozmiarze 2 marki Maestro.


Polska marka oferuje nam ręcznie robione pędzle z różnego rodzaju włosia. Model 660 przeznaczony jest do malowania brwi i zaznaczania linii oka i występuje w trzech rozmiarach - 2, 4 i 6. Jego włosie jest syntetyczne i ma imitować czerwoną kunę. Trzonek pędzla jest drewniany, długi, cienki i pokryty warstwą błyszczącego czarnego lakieru. Skuwka zaś ma kolor srebrny i jest wykonana z bliżej nieokreślonego materiału metalopodobnego. Cena pędzli, zależnie od rozmiaru, waha się od 10 do 17 złotych.


Oznaczenia widniejące na trzonku są namalowane, w związku z czym znikają po kilku miesiącach użytkowania. 

Rozmiar 2 modelu 660 to arcymały pędzel do zadań specjalnych - ma 2 milimetry szerokości i 2 do 3 milimetrów długości. Jest odpowiednio długi i sztywny, by precyzyjnie i bez wahania narysować nim cieniutką kreskę tuż przy nasadzie rzęs. Sprawdza się zarówno przy cieniach jak i przy eyelinerach żelowych. Jest bardzo wygodny, dzięki czemu łatwo namalować nim piękną jaskółkę. Z doświadczenia wiem, że pędzel zachowuje swój kształt przez około 3 lata, później włosie zaczyna się nieco wykrzywiać. 


Maestro 660 w rozmiarze 2 to mój ulubiony pędzel do eyelinera, a najlepiej chyba potwierdza to fakt, iż kupiłam go ponownie. W przyszłości chętnie zaopatrzę się także w jego większych braci.

Znacie pędzle Maestro? Które modele możecie polecić?

Miłego dnia!

1 komentarz:

  1. Hej ja mogę polecić nowe pędzle syntetyczne z firmy Maestro to taka nowa seria którą właśnie niedawno wypuścili. Pędzle są niesamowicie miękkie i po myciu nic się z nimi nie dzieje. Zerknij sobie na ich stronie .Bardzo fajny blog pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to dla mnie ogromna radość, na każdy odpisuję i staram się odwiedzić jego autora, jeśli również prowadzi bloga.

Nie wstydź się, napisz coś ;)